REPORTÁŽ HOBBY CUP – PÍSEK

O víkendu 11.-12.7.2009 jel letos již čtvrtý podnik seriálu Hobby Cup, tentokrát v Písku. Čas dovolených byl ve startovním poli celkově trochu vidět, i tak se ovšem na startu sešlo přes třicet závodníků ve všech čtyřech vypsaných kategoriích EASYKART.

Pěkné souboje bylo již tradičně možné vidět v dětských kategoriích EASY 50 a EASY 60, kde je také startovní pole nejpočetnější.

Z vítězství v nejmenší kategorii EASY 50 se nakonec radoval Jáchym Galáš tak trochu i díky smůle Zdeňka Tlachače, kterému na startu první jízdy zhasnul motor.

V EASY 60 tentokrát bylo možné sledovat velice kvalitní souboje i o pozice kolem pátého místa a dále. Je vidět, že i nováčci neustále zrychlují a do dalších sezón se s nimi musí počítat. Závod vyhrál Dominik Javůrek, krásné souboje o čtvrté místo sváděli Vohnout se Salvou a dále pak o šesté místo bývalí padesátkaři Nigrin s Váchou.

Kategorie EASY 100 se jela společně s třídou ROK JUNIOR, což na jedné straně není ideální, na straně druhé to ovšem dalo stovkařům možnost bojovat s více soupeři. Z vítězství se nakonec radoval Jan Ošmera, který by se celkově neztratil ani mezi soupeři se silnějšími ROKy JUNIOR.

EASY Shiftery 125 jedou zase společně se zetkami. Nejrychlejším mužem této třídy byl Aleš Kohout.

Všem účastníkům děkujeme za pěkné sportovní výkony a tímto Vás zveme na další podnik HC do rakouského Brucku, kde samozřejmě startují Easykarty také…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.