EASYKART POMPOSA 2010

III. závod Easykart Italia – Nord – na III. závod tohoto seriálu tentokrát vyrazila početná česká výprava. Tři padesátkaři a celkem 6 jezdců v kategorii EASY 60.

Padesátky mají v Itálii pouze omezený závodní režim a tak o průběhu závodu a výsledcích nelze moc napsat. SPIRIT reprezentoval Jonáš Tlachač. To v šedesátkách se na startu sešlo přes 60 jezdců a česká výprava byla ve složení Javůrek, Jarkovský, Roubíček ( SPIRIT RACING ), dále Taláš, Korec a Galáš.

Díru do světa jsme zrovna neudělali. Většina jezdců závodila letos poprvé a tak nebylo možno očekávat zázraky. Ani zkušenější Pepa Jarkovský nemohl najít minuloroční formu. V kvalifikaci zazářil Dominik Javůrek, který vyjel v měřáku 7. místo, to bylo ale všechno. O možnost bojů na špici ho tentokrát připravily dvě tvrdé rány soupeřů už v prefinále. Sice nastoupil do finále A, tam ovšem opět dostal ránu a ztrátu dojížděl z posledního 34. místa, nakonec skončil 24. Pepa Jarkovský se z finále B probojoval do áčka a tam dojel 26..Finále A se účastnil ještě Jakub Taláš.
Velice pěkně bojoval v béčku nováček Kuba Roubíček a až kolize v předposledním kole ho připravila o slušné umístění. Umístění jezdců ve finále B: 4. Jarkovský, 8. Korec, 10. Galáš, 25. Roubíček

Reportáž pořadatele, výsledky a fotogorafie naleznete zde.

Pomposa 2010

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.