Italský národní pohár v Castelletto 5/9

Všem dobře známý okruh v Castellettu jihozápadně od Milána hostil pátý závod TROFEO NAZIONALE EASYKART. Všichni se na závod těšili, jelikož předpovědi slibovaly letos poprvé veskrze letní počasí. Dočkali se všichni slunce nebo deště? Jak to celé proběhlo se dozvíte v následujících řádcích, ale fotka napoví.

Dlužno na úvod podotknou, že jsme v polovině sezóny a vzhledem k místu pobytu mají naše obytná vozidla ( … a doprovodné stroje) od počátku tohoto roku již „natočeno“ něco mezi 18 až 20 tisíci kilometrů, většinou za deště a plískanic (na počátku sezóny i sněhu – Brenner), a OPRAVDU bychom už rádi zažili i typické „italské“ počasí.

Pátek nezklamal a teploty se už po ránu vyšplhaly hezky přes 20°C a tak se všichni účastníci pustili do testování, ani sobota nebyla jiná. Neděle však ukončila slunečnou sérii a opět se přihlásil déšť, ten však vystřídalo opět přívětivější počasí, ale situace na trati se měnila opravdu pomalu, zatím co první skupina šedesátek jela měřený trénink ma mokru, druhá již na suchých pneumatikách, a tak nastavování motokár z předchozího dne bylo k ničemu, jako již po několikáté tento rok.

Konečné resumé však pro naše kluky nedopadlo vůbec špatně, a tak kromě Vaška Šafáře si domů vezli poháry všichni. Vašek který dojel s pátým měřeným tréninkem, v rozjížďce pak na druhé pozici, ale ve finále až čtrnácté místo (do finále startoval ze třetího místa), měl závod rozjetý opět na pěkné umístění, ale po kontaktu se soupeřem se k němu štěstí obrátilo zády a spadlý řetěz znamenal již zmíněné čtrnácté místo, naštěstí tento incident pro Vaška znamená v celkovém hodnocení šampionátu je to, že se mu nepodařilo zvýšit svůj odstup na čele průběžného pořadí, které stále vede. Zdeněk Tlachač v Easy100 desátý v měřeném tréninku, stejné umístění v rozjížďce pak vylepšil ve finále na osmé místo (z jedenáctého místa na startu), Dominik (KGP) třináctý v měřeném tréninku, sedmý v rozjížďce a šesté místo ve finále (na startu desátá pozice). V šedesátkách Jonáš Tlachač čtvrtý v měřeném tréninku, sedmý v rozjížďce a desátý ve finále „A“ (start z osmé pozice). Matěj Kácovský pak patnáctý měřený trénink, sedmý v rozjížďce a osmé místo ve finále „A“ (startoval z dvacáté pozice).

Průběžné výsledky najdete zde, reportáže a videa zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.