Noční závod CERVIA

Šestý závod italského poháru EASYKART probíhal na přímořské dráze CERVIA. Specifikem tohoto závodu a to na co se kluci těšili bylo noční ježdění a to nejen tréninkové, ale hlavně vlastní závod. Ten byl naplánován tak, aby se všechna finále odjela za tmy pod umělým osvětlením. Zatím co finále E100 bylo plánováno na 21. hodinu, finále „A“ E60 bylo mělo proběhnout až od 23:00. Šlo tedy i o to jakým způsobem udržet koncentraci malých závodníků.

Vše dopadlo tak, že kluci možnost trénovat pod reflektory neměli a premiéru si odbyli až při vlastním finále. Vašek Šafář, letos náš nejlepší závodník v italském seriálu EasyKart, zajel po vynikajícím závodě, do kterého startoval až z jedenácté pozice (v prefinále dojel poslední po kontaktu se soupeřem) na třetím místě. Zdeněk Tlachač pak na místě jedenáctém.

Matějovi s Jonášem se v šedesátkách moc nedařilo, což reprezentuje Jonášovo 21.místo a Matějovo místo šestnácté (Matěj to musel vzít přes „B“ finále). Výsledky naleznete zde .

Pro naše závodníky to byla opravdu zajímavá zkušenost, nejen jaké jsou podmínky při závodě pod umělým osvětlením, ale také stran toho jak naložit s únavou a koncentrací. Takovouto zkušenost bohužel na našich tratích získat nemohou, což je škoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.