Italský šampionát EASYKART Cervia

Druhý závod seriálu Trofeo Nazionale Easykart 2014 se uskutečnil o uplynulém víkendu na dráze v přímořské Cervii. Počasí závodníkům přálo pouze na sklonku soboty a v neděli, jinak se jezdilo na vodě . České zastoupení bylo v kategoriích Easykart 60 – Jonáš Tlachač a Matěj Kácovský, Easykar t100 – Zdeňek Tlachač  a KGP Direct Dominik Javůrek . Zdeňek Tlachač v Easykart100 nakonec klasifikován nebyl (a vedl si velice dobře), jelikož na roštu byl nastartován extérním startérem. V tomto případě je jezdec povinnen se zařadit na konec startovního pole a z této pozice i odstartovat bez ohledu na umístění na roštu (to jsme před závodem nevěděli a nybyli jsme jediní). Dominiku Javůrkovi se v kategorii KGP  také nepodařilo motokáru nastartovat standardně (byl natočen pomocí startéru), ale poučen chybou týmového kolegy se poslušně zařadil na konec startovního pole a vybojoval i přes tento handicap krásné čtvrté místo. Jonáš Tlachač v Easykart 60 dojel ve finále „A“ na šestnáctém místě a Matěj Kácovský se přes potíže v měřeném tréninku (nedokončil) probojoval  v hlavním závodě do první desítky – 9. místo. Kompletní výsledky  naleznete ZDE