Czech Kart Open Třinec 2018

Sezóna domácího kartingu odstartovala začátkem dubna na mezinárodním okruhu SteelRing v Třinci. Na startu se sešlo na 150 účastníků a nejpočetněji obsazenou třídou byla Easykart 60 s třiceti jezdci. Sloučení MČR a Poháru AČR přineslo oživení, ale účast v některých třídách zůstala za očekáváním.

Ve třídě Školní 50 se představilo 14 začínajících závodníků, kteří zde získávají důležité zkušenosti a osvojují si potřebné návyky (výsledky jsou zde). Na startu třídy Easykart 60 bylo v Čechách dlouho nevídaných 30 jezdců s několika rychle se zlepšujícími nováčky. Pole postion vybojoval Jiří Skopalík a připsal si také plný počet bodů v 1. a 2. finálové jízdě. V Superfinále vyvrcholil souboj Jiřího Skopalíka a Jindřicha Pešla kolizí v posledním kole a z premiérového vítězství se tak mohl radovat Jan Čermák, před Dominikem Hurábem a Lukášem Horčičkou (v cíli třetí Filip Karnold dostal penalizaci za předjetí pod žlutou vlajkou). V hodnocení Easykart 60 Mladí bylo pořadí na prvních třech místech Jan Čermák, Dominik Huráb a Olivier Parulski (kompletní výsledky jsou zde). Škoda hromadné kolize při prvním startu Superfinále Easykart 60, kde chybovali jezdci v prvních řadách a  řetězově pak navzájem nabouralo několik dalších jezdců – naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění. Vyrovnané a napínavé souboje byly k vidění také ve třídě Easykart 100, kde bojovali o prvenství především Martin Antoš a Karel Kováč. Karel Kováč byl nejrychlejší v měřeném tréninku a zvítězil ve 2. finálové jízdě, Martin Antoš zvítězil v Superfinále a 1. finálové jízdě. Příjemně překvapili svou konkurenceschopností nováčci této kategorie – Tomáš Novák, Melanie Klausová a Jiří Zbožínek (výsledky jsou zde). V královské kategorii KZ2 zvítězil Dominik Javůrek – Birel ART/TM z teamu JOKA Racing. Kompletní výsledky všech tříd najdete zde, fotoreportáž níže. Seriál Czech Kart Open 2018 bude pokračovat poslední dubnový víkend v Chebu.