Moravský pohár Vysoké Mýto 2018

Dějištěm úvodního podniku seriálu Moravský pohár 2018 byl uplynulý víkend Autodrom ve Vysokém Mýtě. Závod provázelo slunečné, ale větrné počasí a na startu se sešlo na 180 účastníků. V nepočetněji obsazené třídě Easykart 60 zvítězil Filip Karnold před Tomášem Rosypalem a Matyášem Puršlem. V hodnocení Easykart 60 Mladí byl nejúspěšnější Dominik Huráb, druhé místo bral Jan Čermák a třetí Olivier Parulski (výsledky najdete zde). Stupně vítězů třídy Easykart 100 opanovaly slečny závodnice v pořadí 1. Melanie Klausová, 2. Sára Pokorná, 3. Michelle Jandová. Ve třídě Mladí 50 sbíralo závodní zkušenosti 19 začínajících pilotů. V královské kategorii KZ2 zvítězil Dominik Javůrek, před Petrem Klobásem (oba Birel ART/TM/VEGA) a Jakubem Talašem (Tony kart/TM/VEGA), 4. skončil Martin Konopka a 5. Dominik Stříteský. Zajímavou informací je, že Dominik Javůrek, Jakub Talaš a Dominik Stříteský začínali svou úspěšnou závodní kariéru v projektu Easykart. Kompletní výsledky závodu najdete zde, fotoreportáž ze tříd Easykart níže.