Czech Kart Open 2018 Písek

Třetí podnik domácího šampionátu Czech Kart Open 2018 hostil náročný motokárový okruh v Písku. Počasí závodům přálo, ale intenzivní  déšť ve čtvrtek  a pátek znepříjemnil závody všem kteří museli stát na nezpevněných plochách. V královské kategorii KZ2 potvrdil letošní výbornou formu odchovanec programu Easykart Dominik Javůrek – Birel ART/TM (Klobás)/JOKA Racing, který ani v Písku nenašel přemožitele. Třetím místem v měřeném tréninku a první finálové jízdě překvapil Michal Pražák – Birel ART/TM/Spirit racing, který ještě v loňském roce startoval ve třídě Easykart 100.  Vítězem superfinále kategorie Easykart 60 se stal Jindřich Pešl a to po startu ze 3. místa a těsném souboji s Jiřím Skopalíkem. Necelou sekundu za nimi projel cílem Simon Rechenmacher, který zároveň zvítězil v hodnocení Easykart 60 Mladí před  Janem Čermákem  a  Oliwierem Parulskim.  Nejúspěšnější dívkou šedesátek byla Karolína Vančíková (výsledky jsou zde).  Superfinále kategorie Easykart 100 v Písku vyhrál Martin Antoš před Jiřím Zbožínkem a Maxmilianem Ziminem.  Nejúspěšnější dívka byla Michelle Jandová (výsledky jsou zde).  Ve třídě Školní 50 vybojoval své premiérové vítězství Sebastian Mičker, před Michalem Bláhou a Martinem Valíčkem (výsledky jsou zde).