Czech Kart Open 2018 – Vysoké Mýto

Předposlední podnik seriálu Czech Kart Open 2018 hostil Autodrom ve Vysokém Mýtě. Na startu se sešlo 155 jezdců z toho 27 ve třídě Easykart 60, 17 ve třídě Školní 50 a 11 ve třídě Easykart 100. V kategorii Easykart 60 si vítězstvím zajistil titul Jiří Skopalík a svůj pohár věnoval příkladným gestem fair play Jindřichu Pešlovi, který nemohl pro zranění ze skateparku startovat. Tomáš Rosypal se díky dosud nejúspěšnějšímu víkendu posunul na druhou pozici před Jindřicha Pešla. Jan Čermák si druhým místem absolutně upevnil pozici ve třídě Easykart 60 Mladí, před druhým Dominikem Hurábem. Petr Kačírek Jr. si po premiérových stupních vítězů v superfinále také polepšil. Zejména druhá polovina tabulky je nesmírně vyrovnaná a závěrečný podnik ve Wackersdorfu tak bude ještě velice zajímavý. Ve třídě Easykart 100 zvítězil v superfinále Martin Antoš a nemůže již být bodově předstižen. Druhé místo obsadil Max Zimin a své první stupně vítězů vybojoval třetí Vladimír Doubek. Nic se nezměnilo ve třídě Školní 50 – změna převodu pro motory IAME je prý plánována na Wackersdorf. V královské kategorii KZ2 si  v předstihu zajistil mistrovský titul Dominik Javůrek – Birel ART/TM-Klobás/JOKA racing. Kompletní výsledky závodu najdete zde, fotogalerii níže.