Blíží se EASYKART GRAND FINALS 2018

 

Okamžikem spuštění on-line přihlášek na webu www.easykart.it začalo oficielně odpočítávání doby do zahájení nejvýznamnějšího každoročního podniku tříd Easykart – Mezinárodního finále, na kterém se každoročně scházejí piloti z celého světa.

Třídenní závod proběhne od 5. do 7. října na okruhu Circuito di Siena u městečka Castelnuovo Berardenga.  V pátek budou oficiální tréninky a měřený trénink, který rozřadí účastníky do jednotlivých skupin. V sobotu jsou na programu kvalifikačních rozjížďky a v neděli předfinálové jízdy a finále. Nedělní závody budou vysílány LIVE na facebokových stránkách www.easykart.it   Je připraven bohatý doprovodný program.

Základní informace pro účastníky :

Kategorie Easykart 60 / 100 / 125 / 125 senior :
Startovné pro tyto třídy je 265 € + 30 € za případný čtvrteční trénink na okruhu

Přihlášky je možno zaslat výhradně on line od 31. 8. do 21. 9. spolu s bankovním převodem, nebo nejpozději 23. 9. při platbě kartou

Předepsané převody: Easykart 60  –  10/80,  Easykart 100  –  11/82

Kategorie 50 Easytraining :

Startovné pro tuto třídu je 190 € + 30 € za případný čtvrteční trénink

  • Přihlášky je možno zaslat výhradně on line od 31. 8. do 21. 9. spolu s bankovním převodem, nebo nejpozději 23. 9. při platbě kartou
  • POZOR : v sobotu večer se motory kategorie 50 musí vrátit do stanu organizátorů, aby v neděli ráno mohly být opět rozlosovány mezi jednotlivé účastníky.
  • Sobotní a nedělní program: praktické jízdy na okruhu + teoretické lekce, v neděli simulace závodních rozjížděk, kdy všichni účastníci kategorie 50 Easytraining obdrží ceny.

Adresa okruhu :

Circuito di Siena

Strada Vicinale Valdibiena, 3

53019 Castelnuovo Berardegna Scalo (SI)

Tel. : +39 0577 352075 www.circuitodisiena.it, info@gokart-siena.it

  • Oficiální čerpací stanice pro tento podnik : ENI – Stazione di Servizio – Via Principale 12 – 53100 Taverne D´Arbia (SI)
  • Účast na vyhlašování výsledků je povinně v závodní kombinéze a s přilbou

Zobrazit příspěvek

Moravský pohár Bruck 2018 – 3

Deštivé počasí prověřilo účastníky a zamíchalo pořadím na předposledním podniku Moravského poháru v rakouském Brucku. Ve třídě Easykart 60 zvítězil Petr Kačírek před Filipem Karnoldem a Vojtěchem Tvarůžkou. V hodnocení Easykart 60 Mladí bylo pořadí na stupních vítězů 1. Dominik Huráb, 2. Dominik Lichnovský a 3. David Gorčica. Ve třídě Mladí 50 srovnala mokrá trať rozdíly v motorech a jezdci s IAME navíc často chybovali. Na stupních vítězů ve třídě Easykart 100 stanuli – 1. Michelle Jandová, 2. Radim Guichen a 3. Sára Pokorná. V královské kategorii KZ2 zvítězil Jakub Talaš – BirelART/TM-Klobás/Vega. Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Zobrazit příspěvek

Czech Kart Open 2018 – Vysoké Mýto

Předposlední podnik seriálu Czech Kart Open 2018 hostil Autodrom ve Vysokém Mýtě. Na startu se sešlo 155 jezdců z toho 27 ve třídě Easykart 60, 17 ve třídě Školní 50 a 11 ve třídě Easykart 100. V kategorii Easykart 60 si vítězstvím zajistil titul Jiří Skopalík a svůj pohár věnoval příkladným gestem fair play Jindřichu Pešlovi, který nemohl pro zranění ze skateparku startovat. Tomáš Rosypal se díky dosud nejúspěšnějšímu víkendu posunul na druhou pozici před Jindřicha Pešla. Jan Čermák si druhým místem absolutně upevnil pozici ve třídě Easykart 60 Mladí, před druhým Dominikem Hurábem. Petr Kačírek Jr. si po premiérových stupních vítězů v superfinále také polepšil. Zejména druhá polovina tabulky je nesmírně vyrovnaná a závěrečný podnik ve Wackersdorfu tak bude ještě velice zajímavý. Ve třídě Easykart 100 zvítězil v superfinále Martin Antoš a nemůže již být bodově předstižen. Druhé místo obsadil Max Zimin a své první stupně vítězů vybojoval třetí Vladimír Doubek. Nic se nezměnilo ve třídě Školní 50 – změna převodu pro motory IAME je prý plánována na Wackersdorf. V královské kategorii KZ2 si  v předstihu zajistil mistrovský titul Dominik Javůrek – Birel ART/TM-Klobás/JOKA racing. Kompletní výsledky závodu najdete zde, fotogalerii níže.

Zobrazit příspěvek