Moravský pohár Vysoké Mýto 2018

Dějištěm úvodního podniku seriálu Moravský pohár 2018 byl uplynulý víkend Autodrom ve Vysokém Mýtě. Závod provázelo slunečné, ale větrné počasí a na startu se sešlo na 180 účastníků. V nepočetněji obsazené třídě Easykart 60 zvítězil Filip Karnold před Tomášem Rosypalem a Matyášem Puršlem. V hodnocení Easykart 60 Mladí byl nejúspěšnější Dominik Huráb, druhé místo bral Jan Čermák a třetí Olivier Parulski (výsledky najdete zde). Stupně vítězů třídy Easykart 100 opanovaly slečny závodnice v pořadí 1. Melanie Klausová, 2. Sára Pokorná, 3. Michelle Jandová. Ve třídě Mladí 50 sbíralo závodní zkušenosti 19 začínajících pilotů. V královské kategorii KZ2 zvítězil Dominik Javůrek, před Petrem Klobásem (oba Birel ART/TM/VEGA) a Jakubem Talašem (Tony kart/TM/VEGA), 4. skončil Martin Konopka a 5. Dominik Stříteský. Zajímavou informací je, že Dominik Javůrek, Jakub Talaš a Dominik Stříteský začínali svou úspěšnou závodní kariéru v projektu Easykart. Kompletní výsledky závodu najdete zde, fotoreportáž ze tříd Easykart níže.

Zobrazit příspěvek

Czech Kart Open Třinec 2018

Sezóna domácího kartingu odstartovala začátkem dubna na mezinárodním okruhu SteelRing v Třinci. Na startu se sešlo na 150 účastníků a nejpočetněji obsazenou třídou byla Easykart 60 s třiceti jezdci. Sloučení MČR a Poháru AČR přineslo oživení, ale účast v některých třídách zůstala za očekáváním.

Ve třídě Školní 50 se představilo 14 začínajících závodníků, kteří zde získávají důležité zkušenosti a osvojují si potřebné návyky (výsledky jsou zde). Na startu třídy Easykart 60 bylo v Čechách dlouho nevídaných 30 jezdců s několika rychle se zlepšujícími nováčky. Pole postion vybojoval Jiří Skopalík a připsal si také plný počet bodů v 1. a 2. finálové jízdě. V Superfinále vyvrcholil souboj Jiřího Skopalíka a Jindřicha Pešla kolizí v posledním kole a z premiérového vítězství se tak mohl radovat Jan Čermák, před Dominikem Hurábem a Lukášem Horčičkou (v cíli třetí Filip Karnold dostal penalizaci za předjetí pod žlutou vlajkou). V hodnocení Easykart 60 Mladí bylo pořadí na prvních třech místech Jan Čermák, Dominik Huráb a Olivier Parulski (kompletní výsledky jsou zde). Škoda hromadné kolize při prvním startu Superfinále Easykart 60, kde chybovali jezdci v prvních řadách a  řetězově pak navzájem nabouralo několik dalších jezdců – naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění. Vyrovnané a napínavé souboje byly k vidění také ve třídě Easykart 100, kde bojovali o prvenství především Martin Antoš a Karel Kováč. Karel Kováč byl nejrychlejší v měřeném tréninku a zvítězil ve 2. finálové jízdě, Martin Antoš zvítězil v Superfinále a 1. finálové jízdě. Příjemně překvapili svou konkurenceschopností nováčci této kategorie – Tomáš Novák, Melanie Klausová a Jiří Zbožínek (výsledky jsou zde). V královské kategorii KZ2 zvítězil Dominik Javůrek – Birel ART/TM z teamu JOKA Racing. Kompletní výsledky všech tříd najdete zde, fotoreportáž níže. Seriál Czech Kart Open 2018 bude pokračovat poslední dubnový víkend v Chebu.

 

Zobrazit příspěvek

Soustředění mládeže kartingu 2018

Povinné školení a soustředění žadatelů o licenci kartingu proběhlo uplynulý víkend v Třinci. Na mezinárodním okruhu Steel Ring se na akci pořádané Autoklubem Moravská Třebová sešlo přes 100 motokárových jezdců do 11 let! Děti byly rozděleny do skupin podle kategorií a zkušeností. Poté absolvovaly teoretickou část – bezpečnost na dráze, sportovní řády, teorie jízdy, životospráva a fyzická příprava. V praktické části se nacvičovala jízdní stopa, vlajková signalizace, zastavení závodu a starty. První jízdy provázelo nerespektování vlajek a chybné starty, odpoledne se vše výrazně zlepšilo. Součástí vydařené akce byla Kartingová akademie AČR, kde se noví zájemci seznamují s motokárovým sportem. Fotogalerii najdete níže (neupravené fotografie můžete sdílet bez omezení).

Zobrazit příspěvek