Projekt

EASYKART INTERNATIONAL je projekt  italské firmy BIREL, která ve světě motokár znamená světovou špičku. Technické znalosti, vývoj a v neposlední řadě nespočet vítězství této firmy přivádí  k vrcholu motoristického sportu nejednoho špičkového jezdce. Projekt EASYKART reprezentovali například Juan Pablo Montoya, Fernando Alonso a  Johnny Cecotto.

Koncem devadesátých let ukázal průzkum trhu a analýza, že dochází k poklesu popularity kartingového sportu, zejména pak v dětských třídách. Značné problémy přineslo zvyšování nákladů na neustálou inovaci techniky, nedostatek efektivního tréninku a systém závodů byl někdy až příliš složitý. Logickým následkem byl úbytek mladých a především talentovaných jezdců, kteří neměli dostatečné finanční zázemí.

Na základě těchto poznatků vznikl požadavek na vytvoření nového směru v kartingové oblasti. Prioritní se stala oblast finančního zajištění, která musí obsahovat nízké provozní náklady, jednotné technické pravidla pro každou kategorii, jasné sportovní předpisy a v neposlední řadě celosvětovou působnost. Prestižní italská firma BIREL vytvořila na základě těchto požadavků ambiciózní projekt, který nabízí pod názvem EASYKART a je zastoupený v mnoha zemích celého světa. Česká republika má již dnes několik úspěšných mezinárodních zástupců např. Jana Midrlu (vítěze  světového finále 2004 ve třídě Easykart 60), Václava Šafáře (vítěze světového finále 2013 ve třídě Easykart 100), Matěje Kácovského  (2.místo ve světovém finále 2014 ve třídě Easykart 60), Adama Kowalského (vítěze světového finále 2016 ve třídě Easykart 60). a mnoho dalších.

Projekt EASYKART v České republice nabízí šanci všem mladým začínajícím jezdcům.

ZÁVODNÍ KATEGORIE:

Kategorie Easykart 50 – je určena začínajícím mladým adeptům motoristického sportu ve věku 5 až 9 let s jednotnou závodní technikou. Naučí se poznávat tratě, sportovní řády a zvyklosti, které k závodění neodmyslitelně patří. Děti projdou nejdříve teoretickým a praktickým školením, na jehož základě získají licenci. Vlastní závody jsou pak pojaty jako tréninkové jízdy. Všichni zúčastnění jezdci dostanou poháry. V dalších letech pak přecházejí do kategorie 60cc.

Kategorie Easykart 60 – je určena jezdcům od 7 do 12 let, kteří už mají základní zkušenost s ovládáním motokáry a vlastní závodní licenci. Možný je samozřejmě i nástup nově příchozích jezdců, kteří jsou na rozhraní věku obou kategorií. Vlastní závod je vyhodnocen oceněním s poháry pro první tři jezdce a připsáním bodů do celkové tabulky výsledků v sezoně. Samostatně je hodnocena třída Mladí do 9 let.

Kategorie Easykart 100  –  je určena jezdcům od 11 do 18 let, kteří už mají základní zkušenost se závodní činností a vlastní závodní licenci. Umožňuje ideální přechod z třídy 60 do národních a mezinárodních juniorských šampionátů – KF junior apod. Možný je samozřejmě i nástup nově příchozích jezdců, kteří jsou na rozhraní věku. Vlastní závod je vyhodnocen oceněním s poháry pro první tři jezdce a připsáním bodů do celkové tabulky výsledků v sezoně.

Máte zájem o účast Vašich dětí v seriálu EASYKART ? Napiště nám !