MČR Vysoké Mýto 26.9.2010

Závěrečný podnik českého seriálu EASYKART se konal na motokárové trati Autodromu Vysoké Mýto. V pátek a sobotu se jezdilo na suchu, pak ale došlo na předpověď meteorologů a vytrvalý déšť provázel závod celou neděli. Na výkonech malých pilotů nebyla nepřízeň počasí rozhodně znát a k vidění byly opět nádherné souboje. Je až obdivuhodné jak děti zvládaly  kluzký povrch, sníženou viditelnost a zimu.

EASY50 O prvním místě v celkovém hodnocení bylo rozhodnuto již v Písku a tak si mohl vítěz padesátek Jonáš Tlachač dovolit poslední závod vynechat. Neznamená to však, že nestartoval, naopak – nastoupil sbírat první zkušenosti ve třídě EASY60. O body na dalších místech se i tak urputně bojovalo. Měřený trénink zajel nejrychleji Dan Skočdopole, následován Tomášem Nigrinem a Janem Wagenknechtem.V závodě prokázal dobrou připravenost Filip Škorpík, když po mnoha technických problémech obsadil dvakrát první místo a v konečném pořadí poskočil na druhou příčku. V Mýtě se dařilo také Kateřině Novákové, která si dvěma druhými místy zajistila touženou třetí pozici celkově. Křest vodou zvládl dobře nováček startovního pole Matěj Kácovský přesto, že seděl v motokáře před týdnem poprvé. Všechny nejmenší závodníky je nutno pochválit za to jak zvládali jízdu na mokré trati. Konečné výsledky ve formátu pdf. jsou zde.

EASY 60  Znalost předpisů prokázali jezdci již v sobotním tréninku, kdy museli lékaři řešit náhlou nevolnost mechanika polského jezdce a sanitka vyjela na trať. Při vyvěšení bílých vlajek jeli všichni ukázněně za sanitním vozidlem, nikdo nepředjížděl, jak se stalo v minulosti. Již měřený trénink naznačil, že boj o vítěze seriálu mezi Dominikem Javůrkem a Stanislawem Garsteckim se nebude odehrávat na samé špici startovního pole. Pole position vybojoval Lukáš Podobský, před Zdeňkem Tlachačem a mezinárodně úspěšným polákem Marcelem Grudzinskim. Je potěšující, že naše závody jsou zajímavé i pro zahraniční jezdce a  naši piloti s nimi dokáží držet krok. V první rozplavbě bylo pořadí v cíli Roubíček, Grudzinski, Podobský, Tlachač, nejrychlejší kolo závodu zajel pátý Javůrek. Start druhé bodované jízdy se moc nepovedl – levá řada akcelerovala dříve a jezdci z pravé řady se pak museli na svoje pozice probojovávat. Sporná byla také deseti sekundová penalizace, kterou dostal po jízdě vítěz druhého finále – Lukáš Podobský za kontakt s Grudinskim. Napomenutí bylo asi na místě, ale časový trest se uděluje normálně za  kolize a závažnější přestupky (v Mýtě jich zůstalo nepotrestáno hned několik). Pořadí na stupních vítězů bylo po opravě – 1.Marcel Grudzinski, 2.Jakub Roubíček, 3.Zdeněk Tlachač.   V klasifikaci „mladí“ zvítězil Jakub Roubíček, druhý byl Jáchym Galáš a třetí Adam Králík. Několik jezdců si zajelo na vodě svá letošní nejlepší umístění a zlepšení pilotáže  jsou opravdu viditelná. Asi nikdo z účastníků nebude rád vzpomínat na vyhlášení výsledků, kdy zmrzlé a promočené děti musely čekaly ve větru a dešti skoro hodinu na slavnostní ceremoniál. Nejdříve bylo vyhlášeno špatné pořadí a následně si hostesky popletly věnce 🙁

Výsledky závodu najdete zde a záznam české televize zde. Neoficiální konečné pořadí seriálu: EASY60 – 1.Dominik Javůrek, 2.Stanislaw Garstecki, 3. Jakub Roubíček (pdf. zde), EASY60 MLADÍ – 1.Jakub Roubíček, 2. Jáchym Galáš, 3. Adam Králík (pdf. zde) . Fotogalerie je tentokrát zaměřena více na záběry z depa, fotky z deště za moc nestojí.. Video přidáme dodatečně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.