Mistrovství ČR Písek 5.9.2010

 

O uplynulém víkendu 4.-5.9.2010 se na píseckém autodromu konal letos již pátý podnik seriálu Mistrovství České republiky. Sezóna se pomalu blíží ke konci a tak se v obou vypsaných třídách Easykart dal očekávat tvrdý boj o pořadí. Ve třídě EASY50 o stupně vítězů bojovali závodníci z čela klasifikace. Naopak v šedesátkách se favoritům vůbec nedařilo a na prvních příčkách zářili piloti „nastupující“ generace.

EASY 50 Písecký okruh je rozhodně u nás tím nejobtížnějším a tak ještě před samotnými závody proběhla rozprava s jezdci, která byla zaměřena zejména na dodržování pokynů sportovních komisařů a bezpečnostních pravidel. Poslední podniky totiž ukázaly, že závodníci sice již umí jet rychle, zapomínají, ale na vše okolo, včetně pravidel. Mnohdy je to zejména díky přílišné motivaci ze strany rodičů. Závod samotný proběhl  bez větších problémů a v obou jízdách padesátek byly k vidění  pěkné souboje. Přesto je třeba dětem a i rodičům neustále připomínat, že na prvním místě je bezpečnost ! Nejlépe si  vedli Jonáš Tlachač a Tomáš Nigrín, když oba zaznamenali po jednom vítězství a jednom druhém místě. Při stejném počtu bodů  rozhodl celkově lepší čas. Díky tomu se vítězem stal Tlachač před Nigrínem, třetí příčku obsadil Filip Škorpík.

 EASY 60 Při pohledu na celkové pořadí před píseckým závodem by se dal očekávat největší souboj o celkové prvenství mezi Dominikem Javůrkem a Stanislavem Garsteckim. Vše bylo, ale úplně jinak! Zatímco ve volných trénincích byli oba na špici, od kvalifikace se jim vůbec nedařilo. Dominik se trápil někde kolem 12. místa a Stanislav ani jednu bodovanou jízdu nedokončil pro technické závady. Na druhou stranu jsme ovšem na předních pozicích měli možnost sledovat jezdce, kteří jasně dávají najevo, že v budoucnu chtějí být v EASY 60 rozhodně vidět. Jakub Roubíček patří mezi „služebně“ nejmladší, přesto bojoval o celkové vítězství. Dokázal si spočítat, že druhé místo v odpolední jízdě mu na zlatý věnec stačí a zbytečně neriskoval při předjíždění. Zdeněk Tlachač jede také velice rychle, chybí mu jen více zkušeností. Snad právě to ho vedlo k tomu, že v první jízdě se svou chybou dostal do kolize, která jej připravila o šance na celkové umístění. Po malé pauze se na stupně vítězů vrátil vyzrálou jízdou Lukáš Podobský. Samostatnou kapitolou byl výkon „píseckého“ Alexe Legnara, který si povzbuzován místními „tifosi“  dojel pro zelený věnec. O  množství jeho fanoušků pak něco napovídaly kontejnery plné krabic od pizzy. Z dalších je třeba určitě pochválit Václava Šafáře, Ondru Nigrina,  Františka Váchu a nesmíme zapomenout ani na vždy rychlé  polské jezdce.  Bodované jízdy byly opět plné velice pěkných soubojů, a na dodržování pravidel premiérově v českých motokárových závodech dohlížely onboard kamery. Vyhodnocení záznamů pak pomohlo sportovním komisařům při řešení kolize po startu, za kterou byli dva jezdci vyšetřováni. Po dojetí obou jízd se z celkového vítězství mohl radovat Jakub Roubíček, před Lukášem Podobským a Alexem Legnarem.

Před posledním závodem není nic rozhodnuto. Lze očekávat nejen velký souboj o titul, ale také o každý bod do celkového pořadí. Věříme, že finálový závod  bude mít kvalitní úroveň a bude pěkným zakončením sezóny.Výsledky závodu najdete zde, záznam České televize je zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.