Zakončení sezóny EASYKART – sportovní víkend

Reportáž zveřejňujeme trochu se zpožděním, nicméně tentokrát musela ruka cenzora zasáhnout řádně, protože mnoho zajímavých skutečností je téměř nepublikovatelných. Takže dále je víkend popsán pouze částečně, na zbytek se budete muset zeptat samotných účastníků.

Jak jsme již avizovali v pozvánce, smyslem akce nebyly  nějaké oficiality, ale především přátelské setkání po úspěšné sezóně s cílem utužit vztahy v jiném než závodním prostředí. I když oficiální program začínal až v sobotu, většina účastníků ladila formu již od pátku. Našli se i takoví ( např. Javůrek ), kteří pro jistotu okupovali hotel OMNIA již od čtvrtka (zřejmě se báli o volná místa). Tato obava se později ukázala jako oprávněná, protože hotel jsme naplnili k prasknutí (112 účastníků včetně polské delegace).

Aby organizace probíhala hladce, bylo nutno jmenovat i odpovědné osoby a vedení zájezdu. Ředitelkou pohybových aktivit jsme jednohlasně vybrali Báru Tlachačovou. Volba byla jednoduchá, protože nikdo jiný na to fyzicky neměl. Ředitelem soutěže mechaniků se sám jmenoval Petr Černý, všem dobře ze sdělovacích prostředků známý jako LEGENDA. Kdo by čekal, že nejvyšší funkci zastával JOKA, mýlil by se. Pepa se sám jmenoval do funkce Observera, aby mohl pozorovat, dokumentovat a do všeho kecat.

V pátek jsme se věnovali agroturistice. To v praxi znamenalo, že jsme se odebrali pod vedením pohybové ředitelky na prohlídku její ovčí farmy. Ovce se chovaly vcelku přátelsky a z jejich strany nedošlo k žádným větším útokům, kterých se nejvíce obávala právě Bára Tlachačová, neboť ona sama má s beranem poměrně neblahé zkušenosti (*). Dětem se návštěva moc líbila, to až do doby, kdy Petr Černý všechny ovce odehnal při výběru nejvhodnějšího kusu ke grilování.

V sobotu jsme se vydali lanovkou na Černou horu. Odjezd samotný byl plný optimismu a usměvavých tváří. Ještě na vyhlídce u Černé boudy se všichni smáli a nálada byla výtečná. Nejdříve nikdo nechápal, proč samozvaný vychovatel Víťa Javůrek nabízí aktivně doprovod malých dětí a invalidů zpět dolů lanovkou. Až později se ukázalo, že z jeho strany se nejednalo o lásku k dětem, ale o vychytralou dezerci. Pochodové cvičení bylo naplánováno na cca 1,5 hodiny. Nicméně motokáristé prokázali, že jsou sportovci a tak se první zbídačené skupinky začaly trousit zpět již po 3 hodinách. Samotný návrat připomínal spíše známou scénu návratu jednotek PTP z filmu Černí Baroni. Dámy si ulamovaly podpatky, děti pofňukávaly a psi si olizovali odřené tlapky. Naštěstí všechny udržela při životě myšlenka, že Roman Brázda bude ihned po návratu servírovat opékané selátko a jehňátko.

Na sobotní odpoledne pohybová ředitelka naplánovala fyzické testy a hry pro malé závodníky. Výsledky jsou poměrně alarmující. Někteří prckové připomínali spíše medvíďata po zimním spánku. Fyzička hraje v motokárovém sportu důležitou roli a proto se budeme této problematice v zimní pauze více věnovat.

Zajímavá byla také soutěž mechaniků. Přihlásili se v podstatě všichni tatínkové a pro mnohé bylo překvapivým zjištěním, že pneumatiky na motokáře lze přezout i bez návštěvy pneuservisu. Papírový favorit Petr Černý zvládl všechny montážní úkony v rekordním čase, ale zcela propadl při závěrečné disciplíně – pití piva na čas.

Po večeři přišly i chvíle slavnostnější. Společenský večer zahájili svým fantastickým tanečním vystoupením sourozenci Markovi. Tomáš  Marek byl ještě před několika lety úspěšným motokárovým závodníkem a dnes patří se svojí sestrou Martinou k absolutní špičce ve sportovních tancích. Ohlédnutí za sezónou tak trochu s nadsázkou a odstupem zprostředkoval sestřih záběrů z letošního roku (můžete si prohlédnout výše). Z dalšího průběhu večera zmíníme ještě povedené vystoupení Freddie Mercuryho v podání Václava Šafáře, karaoke show v podání Milana Galáše (s originálem můžete porovnat zde) a Víti Javůrka s doprovodem taneční skupiny UNO (původní interpret bledne závistí zde).

Společné setkání se více než povedlo, účastníkům se ani nechtělo domů a tak většina využila ještě v neděli dopoledne možnost znovu vyjet lanovkou na Černou horu a pod vrcholem si slíbila opakování akce příští rok…

Na závěr ještě velké poděkování všem kteří přispěli svým dílem ke zdaru akce a jmenovitě – Králíkovým za selátko, Tlachačovým za jehňátka, Romanu Brázdovi za grilovačku, sourozencům Markovým za taneční show, dýdžeji Alfimu za hudební doprovod, majiteli hotelu Omnia za vstřícnost a personálu za ochotu a trpělivost…

2 thoughts on “Zakončení sezóny EASYKART – sportovní víkend

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.