Rekordní motokárová škola v Sosnové

tento víkend se na okruhu v Sosnové konalo pravidelné školení jezdců, které je v podstatě oficiálním zahájením české motokárové sezóny. Školení je pro jezdce do 10-ti let od letoška povinnou podmínkou získání licence a  účastnili se ho samozřejmě zejména budoucí naděje motokárového sportu ve věku od 5 do 10 let. Tento ročník byl zřejmě rekordní co do počtu účastníků, kterých bylo téměř 70 a také v počtu slečen ve startovním poli. Nutno poznamenat, že k tomuto stavu značně přispěl známý český zpěvák a příznivec automobilového sportu Daniel Landa, jehož tři dcery se školení také účastnily, samozřejmě pod dohledem tatínka. Po minulých zkušenostech se pořadatelé rozhodli nejvíce času věnovat začínajícím pilotům ve třídě EASY 50 a to včetně opakovaného nácviku praktického chování na trati. Dětem byl vysvětlen zejména význam vlajkové signalizace, jenže ze zkušenosti víme, že malí závodníci v zápalu boje víceméně nevnímají nic kolem sebe. Proto byla procedura výjezdu na trať, start a následný výjezd z trati mnohokrát opakována. Ve starší kategorii šedesátek je již  mnoho zkušených pilotů a Ti noví mohou vše rychleji odkoukat, takže s chováním na trati to bylo jednodušší. Problémem byla jako vždy reakce pilotů na signalizaci.  V teoretické části bylo vše podrobně vysvětleno, přesto v kontrolních jízdách na vyvěšení žluté vlajky nikdo snížením rychlosti nereagoval a někteří experti dokonce bezostyšně předjížděli.  Právě chybám byla věnována druhá část teorie, kde sportovní komisař Jan Peškař poukázal na všechny přestupky. Novým závodníkům dal pár praktických rad i vítěz předchozích ročníků EASY 60 Dominik Javůrek. Odpolední tréninky pak ukázaly, že si piloti se signalizací již poradí a tak mohli obdržet certifikáty a licence jezdců. Na závěr akce proběhl v kategoriích EASY50, EASY60, BAMBINI a  KADET cvičný  kontrolní závod z  náhodných startovních pozic a výsledky proto nezveřejňujeme.  Závěrem se patří poděkovat Autodromu Sosnová za organizaci a zázemí, Autoklubu ČR za podporu a  tomu nahoře za skvělé počasí. Se všemi se budeme těšit  nashledanou již za 14 dnů při Karting Cupu právě v Sosnové.