Třetí závod MČR EASYKART 2011

Písecké “třetí dějství” MČR přineslo nádhernou podívanou

Tradičně vysoký počet startujících ve dvou třídách Easykart přivítala v Písku ve dnech 21.-22. května nejnáročnější kartingová trať v Čechách. S jejími nástrahami se přijelo tentokrát vyrovnat 32 jezdců třídy Easykart 60. Přibližně o třetinu méně závodníků čítala startovní listina Easy 50, ale rozhodně to nic neubralo na zajímavosti a napětí všech tréninkových i závodních jízd.

Téměř letní počasí s teplotami přes 25°C a náročná trať vyzkoušely nejen odolnost malých závodníků, ale také jejich techniku. Ve třídě E60 již sobotní tréninkové časy naznačily, že o skalp třetího závodu Mistrovství republiky bude s největší pravděpodobností bojovat trio Šafář, Podobský a Horský, kteří se dokázali srovnat v tomto pořadí pro start do obou nedělních závodů v necelé jedné desetině vteřiny! Nejrychlejší čas v kategorii E60 Mladí zajel Adam Králík před Jáchymem Galášem a Jakubem Roubíčkem, kterému se uvolnila zadní osa a motokára v zatáčkách přibržďovala. Úvod 1. bodované jízdy vyšel nejlépe Tomáši Horskému, ale již ve třetím kole musel přepustit vedení Lukáši Podobskému, který se mezitím propracoval za jeho záda až ze třetího místa po startu. Čtvrtou pozici držel systémem start –cíl Jan Janovský (st.č.50). Dravou jízdou na sebe upozornil opět Jakub Roubíček, který dokázal postoupit ze 14.místa na startu na konečné 8.místo a zajistil si tak v této jízdě prvenství ve třídě „mladých“ před Jáchymem Galášem a Polákem Seratowitzem . Na čele závodu se stále držela trojice Podobský, Horský a Šafář, která nakonec v této podobě dojela i do cíle první bodované jízdy. Lukáš Podobský vyhrál s náskokem 2,2 sekundy a připsal si tak 25 bodů.

Druhá jízda E60 přinesla ještě důraznější souboj o vítězství. mezi „známou trojkou“.  Startovní čísla 12, 19 a 98 se opět dostala do povědomí přihlížejících diváků, kteří v neděli mohli sledovat na televizních obrazovkách také VC Španělska F1. Jakoby se easykartové duo Podobský – Šafář zhlédlo v paralelním souboji slavných jezdců Alonsa a Vettela v daleké Barceloně, začala nevídaná bitva o vítězství také na trati v Písku. Dech beroucí souboj Podobského a Šafáře, kteří se i několikrát za kolo vzájemně předjížděli  skončil tentokrát vítězně pro Václava Šafáře st.č.12. Ale považte, v cíli dělilo oba jezdce 76 setin vteřiny!Třetí dojel Tomáš Horský před Severočechy Ondřejem Nigrinem a Janem Janovským. Ve třídě „mladých“ opět dominoval Jakub Roubíček.   Celkové vítězství v EASY 60 si tak z Písku odváží Podobský před Šafářem a Horským, který je  v čele průběžného pořadí MČR. Třídu E60 Mladí vyhrál Jakub Roubíček, který posílil svou vedoucí pozici v průběžném pořadí. Druhý byl Jáchym Galáš a třetí  Adam Králík.  

 Kategorie E50 se tradičně rozdělila do dvou výkonnostních skupin A a B. Stejně jako v Sosnové hráli i v Písku v sobotním měřeném  tréninku prim mladí ruští jezdci, tentokrát Ischenko a Salakhutdinov, kterým dokázal sekundovat z našich závodníků jen Jakub Uhlíř. Jeho záda však hlídal další Rus, suverén minulých závodů „padesátek“ Sergej  Sonkin. V neděli nedal Ischenko v obou jízdách skupiny A nikomu šanci. A zatímco v první bodované jízdě za ním dojeli v těsném souboji Filip Škorpík a Matěj Kácovský, druhá bodovaná jízda se vedle stříbrného Škorpíka vyznačovala tuhým bojem o bronz, který nakonec získal Štěpán Galáš, když v posledním kole předjel Jakuba Uhlíře. Skupina B měla v první bodované jízdě také poměrně jasného vítěze – Marka Pytlíka, který dojel před Roxanou Landovou a Adamem Řehořem. Jenže rychlá slečna Roxana st.č. 31 dokázala ve 2.jízdě hned po startu pořádně „zatopit“ a přesvědčivě si dojela pro vítězství před Adamem Řehořem a Petrem Kleinem.

Kategorii EASY 50 tak v Písku celkově ovládl Rus Maxim Ischenko před Filipem Škorpíkem a Štěpánem Galášem. Jenže, jak všichni v Easykartu dobře víte – odměněni byli úplně všichni…. A to zcela právem! 🙂 Kompletní výsledky závodu včetně průjezdů najdete zde, záznam Čt4 Sport zde, reportáž je v  pořadu Sport 5 Report  a  sestřih závodu bude vysílat Sport 5 Tv příští týden (program je zde). 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.