Kola italského šampionátu EASYKART se roztáčejí

Matěj Kácovský na stupních vítězů

Úvodní závod italského šampionátu EASYKART se jel proti zvyklosti z posledních let na okruhu ve středoitalském městečku SIENA, kde již před  necelým měsícem  BIREL jako organizátor závodů EASYKART pořádal „kolektivní testy“.  V Sieně se na startu sešlo na 170 jezdců v šesti kategoriích (včetně EASYKART 50 ). Nejobsazenější třídou byla se 48 závodníky třída EASY60. České barvy přijeli  hájit –  Matěj Kácovský,  Tereza Bábičková a  Eliška Bábičková (Easy 60), Jakub Kadlčák (125 Direct Drive) a Petra Bábičková (EASY 50). Sobota byla věnována jako vždy tréninkům a nastavování motokár. V neděli se jezdci systémem měřený trénink/rozjížďka prosazovali na startovní rošt finalových závodů. Kuba Kadlčák čtrnáctým místem v měřeném tréninku a devátým v rozjížďce vybojoval  osmé místo startovního roštu. Ve finále pak Kuba dojel dvanáctý. V kategorii Easy 60 se přímo do finále  „A“ probojovala Eliška,  když v měřeném tréninku dojela na 13.místě a v jízdě pak na místě 14. – v součtu z toho bylo 19.místo na  roštu finále. Tereza zajela sedmnácté místo v měřeném tréninku a šestnácté v rozjížďce, což znamenalo  start ve finále „B“ ze čtvrté startovní pozice. Po celý průběh  finále „B“ byla kousek od postupových míst, ale postup jí nakonec o jedno místo unikl. Poslední náš zástupce Matěj Kácovský byl pod velkým tlakem, protože  v kolektivních testech před třemi týdny byl na stejné trati nejrychlejší. Matěj plnil do posledního písmene roli favorita a druhým místem v měřeném tréninku + vítězstvím v rozjížďce si vybojoval „POLE POSITION“. Ve finálové jízdě „A“ se Matěj Kácovský od počátku pohyboval v čelní skupině  a po krásném závodě plném tvrdého předjíždění  proťal cíl na překrásném třetím místě! Kompletní výsledky závodu najdete zde, reportáž a fotogalerie organizátora bude zde.