Čtvrté pokračování italského šampionátu Easykart 2014

Matěj Kácovský na stupních vítězů

Letos již po čtvrté poměřili účastníci itálského šampionátu Easykart své umění a schopnosti. Tentokráte na okruhu Castelletto di Branduzzo . České barvy hájili tradičně bratři Tlachačové (Jonáš Easy 60 a Zdeňek Easy 100) a Matěj Kácovský (Easy 60).  Počasí všem přálo a tak se zvláště v neděli vyšplhala teplota hodně přes 20°C. Většina závodníků  má trať velmi dobře najetou a tak se čekala opravdu tuhá bitva s minimálními odstupy. V Easy 100 dosáhl Zdeňek pátého nejrychlejšího času v měřeném tréninku, v rozjížďce pak obsadil osmé místo, což dávalo na startu finále třetí řadu a startovní místo číslo šest. Ve finále si pak  pohoršil o tři místa a cíl proťal na devátém místě. Jeho bratr Jonáš v Easy 60 zajel v absolutním pořadí dvanáctý nejrychlejší čas a v rozjížďce projel cílem na pěkném čtvrtém místě, což znamenalo  devátou pozici na startovním roštu finále. Jonášovi se podařilo tuto pozici uhájit až do cílové šachovnice a tak dojel na shodném místě jako jeho bratr. Matěj Kácovský předváděl po celý víkend výborné výkony a dokázal dokonce zajet nejrychlejší čas měřeného tréninku. V rozjížďce dojel na druhé příčce a zaujal na startu finale druhou startovní pozici. Po napínavém souboji projel cílem na krásném třetím místě a v průběžném hodnocení seriálu je na páté pozici. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.