Italský šampionát EASYKART 2015 odstartoval v Sieně

16655548319_6a705936fe_b Stejně jako v loňském roce odstartoval italský šampionát Easykart v Toskánsku na mezinárodním okruhu poblíž Sieny.  Celý týden bylo v Itálii slunečné počasí, ale v neděli se zatáhlo a finálové jízdy provázel intenzivní déšť. Na startu se sešlo na 140 jezdců ve třídách Easy 50 Trénink, Easy 60, Easy 100, Easy 125 Master, KGP Direct Drive a KGP Shifter. Nejlépe obsazenou třídou byla Easykart 60, kde startovalo 45 jezdců včetně našich – Vojty Kůrky a sester Petry, Elišky a Terezy Bábíčkových. Svůj první závod ve třídě Easykart 100 absolvoval v Sieně Matěj Kácovský,  ve třídě KGP Direct Drive startoval Jakub Kadlčák. Sobotní večer patřil v Sieně slavnostnímu vyhlášení šampionátu 2014, kde vybojoval Matěj Kácovský třetí místo v absolutním pořadí třídy Easykart 60. Vlastní závod zahájily v neděli ráno měřené tréninky, po kterých následovaly kvalifikační a finálové jízdy. Na zmoklé trati si vedl velmi dobře Matěj Kácovský, který jezdil ve finále třídy Easykart 100 dlouho druhý a na konec si odvezl pohár za páté místo. Nejrychlejší jízdu na mokru předvedl ve třídě KGP DD Kuba Kadlčák, kterého ale  zastavily technické problémy.  Ve finále A třídy Easykart 60 vybojoval Vojta Kůrka pěkné šesté místo, hned za ním dojela Tereza Bábíčková.  Reportáž a fotogalerii pořadatele najdete zde, kompletní výsledky závodu zde.