Pohár AČR Cheb 2016

JK1_5226

Úvodní podnik seriálu Pohár AČR hostila předposlední dubnový víkend  Kartarena Cheb. Počasí si tentokrát s účastníky závodu řádně zahrálo a příjemné páteční polojasno vystřídal v sobotu chlad a déšť, které v neděli doplnila námraza a sněhové přeháňka.  Nejpočetnější třídou byla Easykart 60, kde se sešlo 22 jezdců, dobrá účast byla v Easy 100 – 11 jezdců, naopak do Easy 50 přijeli jen 4 malí závodníci (hodně padesátkařů přešlo předčasně do šedesátek, zřejmě v reakci na plánovanou změnu v hodnocení závodů). V měřeném tréninku na mokré trati si velmi dobře vedli někteří nováčci – např. Jinřich Pešl zajel třetí nejrychlejší čas! Pořadím v Easy 60 i Easy 100 zamíchaly penalizace za starty a také za technické přestupky (mastné spojky).  V Superfinále Easy 60 zvítězil Josef Knopp, před Martinem Antošem a Zalanem Czintulou, v hodnocení Easy 60 Mladí byl nejúspěšnější Tobiáš Werner, před Jiřím Skopalíkem a Jindřichem Pešlem.  Ve třídě Easy 100 zvítězil Michal Pražák, druhé místo brala Tereza Bábíčková a třetí Jan Wagenknecht. Padesátky opanoval Lukáš Hříbal, druhý byl Dominik Holub a třetí  Tomáš Vlnatý. Kompletní výsledky najdete zde (hodnocení Easy 60 Mladí zatím není zpracované). Atmosféru závodu přiblíží naše fotogalerie.