Adam Kowalski zvítězil ve světovém finále Easykart

30170971362_829748b0f4_b

Na letošní Easykart Grand finals v italském Castellettu budou příznivci českého kartingu dlouho vzpomínat. V konkurenci 200 účastníků ze 14 zemí se česká výprava rozhodně neztratila. Adam Kowalski zvítězil v nejsledovanější a nejpočetněji obsazené kategorii Easykart 60 a na stupně vítězů ho doprovodil také bronzový Pepa Knopp (další pořadí našich jezdců – 6. Martin Antoš, 15. Jiří Skopalík, 16. Michelle Jandová, 19. Karel Kováč, Finále B – 7. Melanie Klausová – výsledky zde). Ve třídě Easykart 100 vybojovala Tereza Bábíčková 3. místo (8. Michal Pražák, 20. Jan Wagenknecht – výsledky zde). Ve třídě KZ2 Shifter obsadil Dominik Javůrek po technickém problému v prefinále 5.místo ve finále – výsledky zde. Prostřednictvím satelitního a internetového vysílání mohli skvělé výkony našich jezdců sledovat živě diváci z celého světa (průběh závodu si můžete prohlédnout ze záznamu zde). Také místní famózní komentátor nešetřil chválou na adresu českých závodníků a několikrát si přišel ověřit správnou výslovnost jejich jmen. České vlajky byly prostě v Castellettu hodně vidět a všichni naši jezdci i členové realizačních kolektivů si zaslouží za odvedené výkony velkou pochvalu.  Fotografie a reportáž organizátora najdete zde, kompletní výsledky zde.