Smolný závěr italského šampionátu EASYKART 2017

lignano 3.místo neděle

Závěrečný dvojzávod italského šampionátu EASYKART hostil uplynulý víkend okruh v Lignanu. Závody provázelo proměnlivé počasí a na startu nemohli chybět ani čeští jezdci. O titul ve třídě Easy 60 přijel bojovat Adam Kowalski a na začátku vypadalo vše nadějně. Měřený trénink sobotního závodu vyhrál Jirka Skopalík, Adam Kowalski zajel 2. místo. Češi byli vpředu a Italové byli překvapení. 1.závodní jízda dopadla skvěle pro Adama, který se dostal ve druhé zatáčce do čela a vedení již nepustil. Do finálové jízdy startovali Kowalski z pole position a Skopalík z 2.pozice. V zaváděcím kole zapracovala nervozita a Adam Kowalski si omylem vyměnil pozici s Jirkou Skopalíkem a startoval z nevýhodnější pozice. Po třech zatáčkách se dostal Adam na první místo a to uhájil až do cíle, Jiří Skopalík vybojoval 5.místo. Po vyhlášení vítězů došlo na stížnosti soupeřů a dodatečnou penalizaci 10 sekund pro oba naše jezdce za výměnu startovních pozic. Penalizace odsunula Adama na osmé a Jirku na deváté místo. Nedělní závod se jel celý  za intenzivního deště. Na nastavení motokáry a vyzkoušení tlaků v pneumatikách bylo málo času. Měřený trénink zvládl na jedničku Adam Kowalski,  Jiří Skopalík zajel 6.čas. V první  závodní jízdě skončil Adam Kowalski na 3.místě, Jiří Skopalík na 6.místě. Ve finálové jízdě vybojoval Adam Kowalski 3.místo a Jiří Skopalík 9.místo.

V celkovém hodnocení sezony skončil Adam Kowalski díky bodové ztrátě ze soboty na 4. místě, Jiří Skopalík skončil na 15. místě, šampiónem se stal Daniele d´Urso – výsledky najdete zde.

Ve třídě Easykart 100 startovali v Lignanu Josef Knopp a Michal Pražák. V měřeném tréninku sobotního závodu zajel Josef Knop 2.místo, Michal Pražák 5.místo. V 1. závodní jízdě byl Pepa třetí, Michal po kolizi nedojel. Ve finálové jízdě vybojovali Josef Knopp 4.místo a Michal Pražák 9.místo. (po penalizaci klesl na 11.místo). Do nedělního závodu Michal Pražák pro zranění nenastoupil a Josef Knopp zajel v měřeném tréninku 2.místo. V 1. závodní jízdě skončil Pepa čtvrtý a ve finále sedmý.

V celkovém hodnocení sezony skončili Josef Knopp na 8.místě, Michal Pražák na 15. místě, Michelle Jandová na 23.místě, vítězem se stal Alessandro Balzarotti – výsledky najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.