Moravský pohár 2018 – Vysoké Mýto 2

Rekordní účast, úmorné vedro a množství kolizí – takový byl prázdninový Moravský pohár/MSR ve Vysokém Mýtě. Na celkovém počtu 220 jezdců se výrazně podílely třídy Easykart (31x Easy 60, 28x Mladí 50 a 8x Easy 100).  Ve třídě Easy 60 se započítávaly 2 finálové jízdy, ta 3. byla po opakovaném zastavení závodu pro kolizi z důvodů časových  a únavy jezdců zrušena. V hodnocení Easy 60 zvítězil Jiří Skopalík před Tomášem Rosypalem a Karolínou Vančíkovou. V Easy 60 Mladí bylo pořadí 1. Jan Čermák, 2. Dominik Huráb, 3. Dominik Závodný. Ve třídě Easy 100 zvítězila Michelle Jandová, stříbro brala Sára Pokorná a bronz Maximilián Zimin.  Ve třídě Mladí 50 by bylo férové rozdělit hodnocení jezdců, kteří startují s motory IAME a Blue Bird. Rozdíl mezi motory je přes podmínku ve výběrovém řízení (zde) propastný – v max. rychlosti cca. 15 km/h, IAME jede na rovině již 77 km/h a rozdíl na jedno kolo proti Blue Bird je cca. 6 s – viz. 1/5  zde. Kompletní výsledky závodu najdete zde, fotogalerii níže.