EASYKART GOSTYN 2010

V polském Gostyni poblíž Poznaně  se konaly 1. a  2. závod seriálu EASYKART Polsko. Scénář polského víkendu je poněkud odlišný od našeho. Jedou se dva samostatné závody, jeden v sobotu a jeden v neděli. Jezdci se podle kvalifikace postaví na startovní rošt prefinále, které se jelo na 15 kol. Dle výsledku z prefinále pak jezdci startují do finále, které se jede na 25 kol. Do celkových výsledků se pak započítávají body z prefinále a finále, když prefinále je bodováno klasicky ( jako v Čechách )  a za finále jsou body dvojnásobné. Česká republika měla v Polsku také svého zástupce, Dominka Javůrka. Ten o sobě dával vědět již od sobotní kvalifikace, když obsadil II. Místo. Technická závada na elektronice ( prodřený kabel)v prefinále ho ovšem o umístění na nejlepších místech v sobotu připravila.  Ve finále jel z posledního 26. místa a dokončil na pěkném 7. místě.

O to lépe si však vedl v neděli, když v kvalifikaci obsadil 3. Místo. Prefinále sice nedopadlo zcela dle představ, když po drobné kolizi dojel na 9. místě. Na finále ovšem začalo drobně pršet to byl pro české barvy zcela vyhovující stav. Dominik se bezchybným výkonem postupně propracoval až do vedení, které od 17. kola už nikomu nepůjčil a ve finále zvítězil. V součtu bodů z toho pak bylo celkově vynikající 2. místo. Atmosféra v Polsku byla opět vynikající. Poláci nešetřili po povedeném finále slovy chvály a tak jsme odjížděli domů s bezvadným pocitem. Patří se poděkovat za poskytnutí teamového zázemí i Matěji Turkiewiczovi a teamu WTR Racing. Na další závod polského EASYKARTU se rozhodně těšíme a věříme, že česká výprava bude početnější..