Čtvrtý závod Italského šampionátu Easykart 2011

Čtvrtý závod Italského šampionátu Easykart se jel 17.-19.6.2011 na trati v Lignanu. Nejpočetněji byla obsazena již tradičně Kategorie Easykart 60,  a to 66. závodníky. České barvy statečně hájil Lukáš Podobský – sám mezi Italy, Němci a  Rakušany.  V měřeném tréninku na mokré trati dojel Lukáš   na výborném 4. místě. Kvalifikační jízda  na suchu se mu také vydařila –  dojel třetí a současně zajel ve své skupině nejrychlejší kolo. Po součtu bodů  startoval  do finále „A“ z 6. pozice. Celý finálový závod držel krok s nejrychlejší skupinou (Rocco Atlante, Davide Lombardo, Danniele Vezzelli) a na stupních vítězů pak zastupoval Lukáš Podobský Českou republiku  na výborném 5.místě. Podrobnou italskou reportáž, fotogalerii a kompletní výsledky najdete zde. Lukáš  je v průběžné klasifikaci Italského šampionátu na výborném pátem místě s minimální bodovou ztrátou na třetí pozici (celkové hodnocení Easy 60 je zde). Do konce seriálu zbývá závod v Cervii a dvojzávod v Pompose na který se chystá početná česká skupina.